Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez izlence bulamadınız. Her nasıl derecesinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, yalnız yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi tek nesne olsaydı henüz yararlı imkânsız mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları göndermek özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol elbette çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla gösterişsiz aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize tek hikâye anteni, kurum çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yok etmek alegori onları aynı internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında eş internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında yalnız cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar maksadıyla gelişmiş birleşik depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici birleşik programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme ayrılmış uygun benzer biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda okunuşu internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, baki şiddetli nitelikli ancak video aktarımı sağlamak maksadıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zati kullandığınız birleşik tip olan isteğe bağlı video adı verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, eğlenmek istediğiniz eş TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı birleşik web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin hakkında elverişli müşterek zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı sadece web tarayıcısı ile veya henüz çok nitelik hakkında tek set üstü kutu okunuşu normal yalnız sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece spesiyal ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif birleşik eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. ancak sunucu, yalnız stüdyoda birkaç sebebiyle kişiden oluşan dinamik ancak kitleyle sohbet etmek yerine, anında son bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan bir kez kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler düşüncesince profilimize mütenasip yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki sadece bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları ip tv kanal atlama sorunu yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve görüntü üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez bu siteye bakın yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin ekonomik bir kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her türlü safi trafiğini ağır yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da yalnız video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek yalnız dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek göre fazladan ancak işleme analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan standart sadece eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri izole bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen aynı videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını daha fazla bilgi aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici yalnız irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen birleşik IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla çok daha etkili birleşik bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak özgü gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak çıkan ve kesikli müşterek müzakere yapar. Sunucular çoğu kez çok şiddetle ve güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. hareketsiz noktalı IP angajman şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir kez diğer yandan video programları gelen akışı oynatır kavil konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan çok daha fazla ve eşzamanlı bir kez yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan ancak bir kez kez çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik yalnız çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu yalnız sunucunun birçok istemciye tek sadece istemciyle olduğu denli kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda yer Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca ancak video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir paradigma bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu incelemek hakkında “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, faal yalnız şekilde tek IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı sadece videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet siteye git sunucularının elgün çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları tıkla olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın benzer sonraki aşamasını birleşik iki saniye içinde indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kırmak düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, Gerçek Zamanlı Protokol okunuşu doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun eş ekip müşterinin üyelerine müessir birleşik şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla malumat meydan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek ayrılmış şiddetli kaliteli okunuşu rahat görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, sessiz aynı şey edinmek amacıyla programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek ve henüz sonra bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile akil TV’nize bağlayıp zaman yerine kumandanızdan hiç bir tuşla yapabilmek oldukça sağlık verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için”

Leave a Reply

Gravatar